Ogłoszenia

Wyniki II części programu „Kultura w sieci”

Dziś rozstrzygnięta została II część programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kultura w sieci”. Budżet programu wynosi 20 milionów. Stypendia otrzymały 2223 wnioski.

Założenia programu są następujące:

Program stypendialny Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ma na celu wspieranie aktywności twórców, artystów, animatorów i edukatorów, a także badaczy szeroko rozumianej sfery kultury i dziedzictwa narodowego w celu upowszechniania kultury w wirtualnej przestrzeni publicznej, jaką oferuje Internet w związku z ograniczeniami wprowadzonymi w okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii.

Zgłaszane projekty – w celu ich prezentacji i upowszechnienia – mogą przyjmować formę dialogu i nawiązania do tradycji oraz osiągnięć dziedzictwa polskiej i światowej kultury, jak również mogą być
skoncentrowane na poszukiwaniu nowatorskich rozwiązań, tak w zakresie form wyrazu, jak i środków komunikacji. Projekty mogą być także skoncentrowane na poszukiwaniu nowych wartości, poprzez dyskurs ze zjawiskami współczesnymi.

Stypendia przyznawane były w następujących dziedzinach: literatura, sztuki wizualne, muzyka, taniec, teatr, film, twórczość ludowa, animacja i edukacja kulturalna, zarządzanie kulturą i wspieranie rozwoju kadr kultury.

Do programu stypendialnego mogły zgłaszać się wyłącznie osoby fizyczne zajmujące się twórczością artystyczną oraz upowszechnianiem kultury, ubiegające się o stypendium na realizację i upowszechnianie określonego projektu za pomocą narzędzi internetowych.

Wyniki

Wyniki zostały ogłoszone w piątek po godzinie 13:00. Spośród 4370 poprawnie złożonych wniosków, Minister zdecydował o przyznaniu stypendium 2223 z nich. Ponadto zostało ono skrócone z 6 do 3 miesięcy, dzięki czemu stypendium objęło co drugi wniosek.

Stypendia zostały przyznane w 9 kategoriach:

  • Muzyka – 743 przyznanych stypendiów
  • Sztuki wizualne – 499 przyznanych stypendiów
  • Animacja i edukacja kulturalna – 419 przyznanych stypendiów
  • Literatura – 160 przyznanych stypendiów
  • Film – 110 przyznanych stypendiów
  • Teatr – 101 przyznanych stypendiów
  • Twórczość ludowa – 86 przyznanych stypendiów
  • Taniec – 57 przyznanych stypendiów
  • Zarządzanie kulturą i wspieranie rozwoju kadr kultury – 48 przyznanych stypendiów

Wśród nagrodzonych projektów, w kategorii „zarządzanie kulturą i wspieranie rozwoju kadr kultury” jest „Pan Manager”.

📽 Briefing prasowy dotyczący rozstrzygnięcia stypendialnej części programu „Kultura w sieci"

Opublikowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piątek, 22 maja 2020

Pan Manager

Pan Manager to portal dla artystów, managerów oraz twórców i praktyków kultury. Znajdziesz tu aktualne informacje dotyczące branży, oraz praktyczne wskazówki i narzędzia, które pomogą Ci efektywnie poruszać się w branży artystycznej. Jeżeli chcesz być na bieżąco, zapraszam na profile społecznościowe na Facebooku, Instagramie oraz YouTube. Jeżeli masz ochotę się wypowiedzieć, rozpocznij lub dołącz do dyskusji - zostaw komentarz!

Powiązane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button