Inspirujące spotkania

Inspirujące spotkania: Magdalena Wójcik-Gugulska

Za nami pierwsze „inspirujące spotkanie”, którego bohaterką była Magdalena Filcek. Spotkanie przebiegło pod tytułem „Wokół geniuszu Leonarda da Vinci”. Podczas drugiego spotkania online, moim i waszym gościem była Magdalena Wójcik-Gugulska: wokalistka, artystka, nauczyciel śpiewu oraz youtuberka.

Magdalena Wójcik-Gugulska – nauczyciel, trener wokalny, twórca i dyrygent. Nie lubi tytułów, jest po prostu pasjonatką muzyki, harmonii i pracy z młodymi talentami. Od 2002 roku solistka Opole Gospel Choir.

Wraz z chórem uczestniczyła w wielu polskich i międzynarodowych festiwalach muzyki gospel, a także w prapremierze oraz w nagraniu płyty rock oratorium „Bo ma duszę nasz dom” (libretto Ernest Bryll, muzyka Stanisław Fiałkowski, opracowanie wokalne Jacek Mełnicki). Laureatka m. in. Nagrody Dziennikarzy Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki „Opole 2006”, Międzynarodowego Festiwalu „Gospel Camp Meeting”, „European Gospel Award – Berlin 2005”. Brała udział w licznych programach telewizyjnych, nagraniach radiowych i płytowych. Wraz z zespołem wokalnym „The 3 Elements” wystąpiła w programie telewizyjnym Droga do Gwiazd, konkursie „Debiuty KFPP Opole” i na Polskim Festiwalu Wideoklipów „Yach Film Festival”. Została podwójną laureatką Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Greckiej w Zgorzelcu.

Wielokrotnie uczestniczyła w Ogólnopolskich Warsztatów Wokalnych oraz Krajowym Festiwalu Polskiego Piosenki. Współpracowała z gwiazdami polskiej sceny muzycznej (m. in. Maryla Rodowicz, Ryszard Rynkowski, Varius Manx, Andrzej Piaseczny) i międzynarodowej (Drupi, Demis Roussos) podczas festiwali i koncertów. W latach 2004 – 2008 pracowała we Wrocławskim Teatrze Współczesnym grając w spektaklu AMERYKAŃSKI BLUES (utwory Billie Holiday, aranżacje Stanisław Fiałkowski, opracowanie wokalne Jacek Mełnicki).

Od 2014 roku pod jej okiem kształcą się wokalnie dzieci i młodzież. Łącząc miłość do śpiewania i uczenia, w listopadzie 2015 roku założyła chór dziecięco-młodzieży Opole Youth Choir, który odnosi coraz większe sukcesy. Ostatnio w Goteborgu w Szwecji na 4th European Choir Games and Grand Prix of Nations otrzymał Silver Diploma level VI.

Wielka pasjonatka kultury i tradycji irlandzkich. Współpracuje z opolskim zespołem tańca irlandzkiego Eibleann, zgłębia wiedzę gry na tradycyjnych irlandzkich instrumentach. 8-9 czerwca 2019 miały miejsce dwie premiery musicalu „Emeraldia”. Jest to pierwszy musical dla dzieci i młodzieży na Opolszczyźnie, pierwszy w Polsce, a podobno i w Europie, o tematyce irlandzkiej (www.emeraldia.pl). Jest autorką libretto, tekstów piosenek oraz kilku utworów. Jej największym talentem jest umiejętność zarażania młodych ludzi swoimi pasjami. Pod swoją opieką ma prawie 100 uzdolnionych wokalnie, tanecznie i aktorsko artystów z całego województwa opolskiego, organizuje im czas i motywuje do ciężkiej pracy.Obserwuj działania Magdaleny Wójcik-Gugulskiej online:

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU

SUBSKRYBUJ KANAŁ PAN MANAGER NA YOUTUBE

Pan Manager

Pan Manager to portal dla artystów, managerów oraz twórców i praktyków kultury. Znajdziesz tu aktualne informacje dotyczące branży, oraz praktyczne wskazówki i narzędzia, które pomogą Ci efektywnie poruszać się w branży artystycznej. Jeżeli chcesz być na bieżąco, zapraszam na profile społecznościowe na Facebooku, Instagramie oraz YouTube. Jeżeli masz ochotę się wypowiedzieć, rozpocznij lub dołącz do dyskusji - zostaw komentarz!

Powiązane

Back to top button