Ankiety

Udział w talent show – więcej szkody czy pożytku?

Dziś chciałbym zapytać Was, czy udział w programie typu „talent show” ma sens? Czy zaprezentowanie się szerokiej publiczności za pośrednictwem srebrnego ekranu, to wyłącznie trampolina do sukcesu?

Udział w popularnym programie to przede wszystkim wzrost rozpoznawalności danego artysty, możliwość podpisania kontraktu płytowego, popularność. Na rynku muzycznym mamy wielu artystów, których kariera rozpoczęła się w tego typu programach. Artyści-aktorzy, nawet ci popularni, nieustannie biorą udział się na castingach do różnych produkcji, aby otrzymać odpowiednią rolę.

Programy takie jak „The Voice of Poland”, „X Factor” czy „Must Be The Music” są również tego typu castingami. Jest to jednak casting publiczny, przez co ewentualna porażka, zamiast dokonać się tylko przed producentami w czterech ścianach, dokonuje się na oczach milionów telewidzów, a ewentualny zły występ udostępniany jest w Internecie bez końca i nic z tym nie możemy zrobić. To z powodu umów, w których telewizja może z zarejestrowanym materiałem wszystko. Ponadto w przypadku sukcesu w programie, mogą one ograniczyć swobodę działania artysty na wiele lat.

Oto wyniki: 

Ankieta była aktywna od środy 10.06.2020 godz. 12:00 do niedzieli 14.06.2020 godz. 12:00. W głosowaniu wzięły udział 22 osoby.

Pan Manager

Pan Manager to portal dla artystów, managerów oraz twórców i praktyków kultury. Znajdziesz tu aktualne informacje dotyczące branży, oraz praktyczne wskazówki i narzędzia, które pomogą Ci efektywnie poruszać się w branży artystycznej. Jeżeli chcesz być na bieżąco, zapraszam na profile społecznościowe na Facebooku, Instagramie oraz YouTube. Jeżeli masz ochotę się wypowiedzieć, rozpocznij lub dołącz do dyskusji - zostaw komentarz!
Back to top button