Narzędzia

Korzystaj z prasy jak ze Spotify

Już od prawie dwóch lat w Polsce funkcjonuje Publico24. To wirtualny kiosk, który umożliwia czytanie gazet i czasopism na zasadzie abonamentowej, dokładnie tak jak działa Spotify czy Netflix. A jest kilka tytułów, które mogą przekonać Was argumentami chociażby ekonomicznymi, do wyboru takiej subskrypcji…

Bycie na bieżąco ze wszystkim co się dzieje w Twojej branży jest bardzo ważne. Jednym z najważniejszych źródeł informacji, poza Internetem, jest oczywiście prasa, szczególnie tak opiniotwórcza. Jeżeli poruszasz się na przykład w show-biznesie i chcesz być na bieżąco z trendami, zapewne w Twoim domu znajduje się sporo branżowych czasopism na ten temat.

Zakup wielu różnych tytułów miesięcznie to często spory wydatek. Jest jednak na to całkiem niezłe rozwiązanie – aplikacja Publico24, która swoje podboje rynku polskiego zaczęła dwa lata temu z 50 tytułami na pokładzie. Dziś jest ich ponad 130.

Wystarczy policzyć, ile miesięcznie wydajesz na dzienniki i kolorowe czasopisma. Jeżeli ta kwota przekracza 19,90 zł, posiadanie drukowanego egzemplarza nie jest tak ważne jak sama treść, a czytanie na tablecie lub smartfonie nie jest dla Ciebie problemem – Publico24 może być idealnym rozwiązaniem dla Ciebie.

Za stałą miesięczną opłatą abonamentową zyskujesz dostęp do tysięcy tytułów (w tym oczywiście tych archiwalnych), które możesz pobierać do pamięci swojego urządzenia i czytać w każdym miejscu, bez połączenia z Internetem. W bazie Publico24, w poszczególnych kategoriach, znajdziesz takie tytuły jak:

  • Sport i Hobby: Men’s Health, Women’s Health, Traveller, Digital Camera, Gitarzysta, Moje Gotowanie, Auto Motor Sport, Książki – Magazyn Literacki, Perkusista, itd.
  • Wydarzenia i Opinie: National Geographic, Holistic. Ten dział jest jednak moim zdaniem słabo wyposażony w prasę niskiej jakości treści. Swojego czasu dostępny był tu np. Newsweek, brakuje także Polityki, Angory, Forum, a to skłoniłoby mnie do utrzymywania subskrypcji.
  • Lifestyle: Elle, Gala, Glamour, Claudia, Elle Man, InStyle, itd.
  • Dom i wnętrza: Budujemy Dom, Wnętrze, Elle Decoration, itd.
  • Biznes: Sprawny Marketing, Gazeta Bankowa, StartUp, Businessman, Coaching, Franczyza & Biznes, itd.
  • Technologie: T3, m.technik, Hi-Fi, Audio, Live Sound & Installation, Estrada i Studio,
  • Edukacja, w której znajdziesz sporo czasopism do nauki języków, m.in. Business English, English Matters, Deutsch, Espanol, Francais, Italia, Ostanowka,
  • Prasa lokalna – tutaj regionalne tygodniki, przypominające często gazetki reklamowe.

Myślę, że w Publico24 jest sporo ciekawych tytułów. Dla mnie najciekawszym działem jest Biznes i szczególnie wydanie kwartalnika „Sprawny Marketing”. Cena pojedynczego wydania to 47 złotych. Abonament nawet na 1 miesiąc za 19,90 daje dostęp nie tylko do aktualnego wydania, ale i wszystkich archiwalnych. Myślę, że jest to dobra opcja. A takich drogich pozycji jest więcej: Men’s Health, Elle, National Geographic, Businessman.

Jest także kilka wad takiego sposobu konsumpcji treści. Dla mnie są to:

  • brak dostosowania większości tytułów do urządzeń mobilnych. Niestety, w wielu przypadkach mamy po prostu do dyspozycji widok całej strony, którą należy powiększać na ekranie urządzenia. Jest to dość uciążliwe.
  • uboga oferta działu „Wydarzenia i opinie”
  • dla wielu osób brak fizycznego kontaktu z papierem, szczególnie w przypadku czasopism ekskluzywnych, może być przeszkodą.

Jako manager lub artysta, osoba, która powinna być na bieżąco w wielu aspektach życia, może jednak być zadowolona z takiego rozwiązania, gdzie może bez kupowania wielu czasopism i wydawania sporej ilości gotówki, po prostu zajrzeć do aplikacji i przeczytać jedynie wybrane i najciekawsze artykuły z poszczególnych tytułów.

A środowisko na pewno to doceni.

Pan Manager

Pan Manager to portal dla artystów, managerów oraz twórców i praktyków kultury. Znajdziesz tu aktualne informacje dotyczące branży, oraz praktyczne wskazówki i narzędzia, które pomogą Ci efektywnie poruszać się w branży artystycznej. Jeżeli chcesz być na bieżąco, zapraszam na profile społecznościowe na Facebooku, Instagramie oraz YouTube. Jeżeli masz ochotę się wypowiedzieć, rozpocznij lub dołącz do dyskusji - zostaw komentarz!

Powiązane

Back to top button