Inspirujące spotkania

Inspirujące spotkania: Magdalena Filcek

Inspirujące spotkania to cykl wywiadów online z osobami będącymi przedstawicielami branży artystycznej (muzycy, aktorzy, tancerze, pisarze), a także wynalazcami, innowatorami, przedsiębiorcami i managerami.

Podczas pierwszego spotkania, które odbyło się na kanale YouTube Pan Manager w dniu 29 czerwca 2020 (poniedziałek) o godzinie 21:30, moim i Waszym gościem była Magdalena Filcek – artystka, architektka, wizjonerka, która nazywana jest „córką Leonarda da Vinci”. Tematem naszej rozmowy był geniusz Leonarda da Vinci oraz projekty Magdaleny, które zdobywają uznanie na całym świecie a inspirowane są dokonaniami i sposobem myślenia Leonarda da Vinci!

Magdalena Filcek – jest artystą, designerem, neuroarchitektem, architektem wnętrz, naukowcem, innowatorem, wynalazcą, wizjonerem i pilotem balonów na ogrzane powietrze.

Jest laureatką I Nagrody i Grand Prix 2002 Prezydenta RP za najlepszy projekt dyplomowy w Polsce oraz wielu innych wyróżnień i patentów. NASA nazwała ją „geniuszem i honorowym pracownikiem NASA” zadeklarowała, że chcą mieć jej wyjątkowy projekt Vinci Power Nap® we wszystkich centrach NASA.

Magdalena Filcek tworzy awangardowe projekty, nurty i zjawiska o szczególnie istotnym znaczeniu w polskiej kulturze i upowszechnia je na całym świecie. Ma wybitne międzynarodowe osiągnięcia w reprezentowanej przez siebie dziedzinie sztuki. W sposób szczególny przyczynia się do rozwoju i upowszechniania kultury.

Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Architektura Wnętrz w 2001 roku. Jest niezależnym artystą, cały czas tworzy w zawodzie projektując nowe, często rewolucyjne w skali świata dzieła i rozwiązania projektowe dla społeczeństwa.

Ludzie nazywają ją: „Córką Leonarda da Vinci”, ponieważ jej projekty są inspirowane sposobem myślenia reprezentowanym i promowanym przez da Vinci. Ze wszystkich jego pomysłów była pod szczególnym wrażeniem i głęboko poruszyły ją jego wysiłki, aby pomóc ludzkości w rozwoju i rozkwicie. Jej projekty łączą też pokolenia poprzez edukację stylu życia i pracy Leonarda da Vinci. Szczerze wierzy, że w szybko zmieniającym się świecie, zdeterminowanym przez rozwój wysokich technologii, ludzie potrzebują zwiększonej świadomości ich wyjątkowości i wartości, abyśmy wszyscy mogli służyć planecie i uczynić z niej lepsze miejsce do życia. Innymi słowy, bardziej wydajna i kreatywna praca nas wszystkich nie będzie możliwa bez systematycznej i naukowej profilaktyki oraz ochrony zdrowia. Dlatego oprócz wcześniejszych projektów łączących sztukę z nową technologię oraz głęboką dbałością o jakość życia.

Jeden z jej głównych projektów neuroarchitektura Vinci Power Nap® służy poprawie wydajności, koncentracji, energii, jakości snu i życia – co potwierdzają badania naukowe i wiele świetnych opinii od osób, które odczuły pozytywne zmiany w wychodzeniu z traumy, w poprawie samopoczucia fizycznego i psychicznego. System Vinci Power Nap® dając poczucie bezpieczeństwa jak „w ramionach u mamy” – jest także pomocny w leczeniu lęku, traumy, napięcia, depresji, PTSD – co jest szczególnie ważne teraz: w czasie i po pandemii.

Jej autorski, opatentowany system Vinci Power Nap® specjalnie zaprojektowane środowisko do regeneracji ciała i umysłu czerpie wiedzę z podróży w kosmos – służąc dobrobytowi ludzi na Ziemi, wykorzystując także naturalną siłę grawitacji i to, co najlepsze w naturze, tworząc najlepszy benefit dla ludzkości. Dedykowany ludziom, którzy żyją i pracują w stresujących warunkach. Artystka znalazła najlepszy sposób na regenerację, odpoczynek, relaks, ładowanie i powrót do zdrowego stanu umysłu i ciała, do szczęścia i dobrego samopoczucia dla ludzi na Ziemi i astronautów w kosmosie, nie zapominając o wsparciu dzieci, dorosłych i seniorów.

Jest autorką wielu projektów o globalnych potencjale, które mogą zmienić świat na lepsze, przedstawiają nowe rozwiązania na największe problemy cywilizacyjne:

1. Balonodrom Project® – Szpital Onkologiczny dla Dzieci www.balonodrom.com
2. Urban Pixels© – Czyste Powietrze w Miastach
3. Academia of Leonardo da Vinci-The Golden Age© (dla seniorów)
4. Vinci Fit Art© -Radość Życia
5. Vinci Lex© -Dla Dobra Sprawy
6. Vinci Power Nap® – The Dream’s Cafe www.vincipowernap.pl
7. Cocoonarium© – Pokój dla Dzieci w Żałobie

www.vincipowernap.pl
www.about.me/magdalena.filcekSubskrybuj kanał Pan Manager na YouTube

Pan Manager

Pan Manager to portal dla artystów, managerów oraz twórców i praktyków kultury. Znajdziesz tu aktualne informacje dotyczące branży, oraz praktyczne wskazówki i narzędzia, które pomogą Ci efektywnie poruszać się w branży artystycznej. Jeżeli chcesz być na bieżąco, zapraszam na profile społecznościowe na Facebooku, Instagramie oraz YouTube. Jeżeli masz ochotę się wypowiedzieć, rozpocznij lub dołącz do dyskusji - zostaw komentarz!

Powiązane

Back to top button