Ogłoszenia

ARTE, europejska telewizja kulturalna po polsku

Czas kwarantanny pokazuje, że życie bez sztuki jest trudne i dla artystów, i dla odbiorców. W tej sytuacji bezpłatna platforma VOD ARTE po polsku, należąca do europejskiej TV ARTE przygotowała cykl filmowy „Sztuka w czasach zarazy”. Niniejsze zestawienie poszerza dostęp do sztuki w dobie zamkniętych kin, teatrów i sal koncertowych, a także zadaje pytanie jak koronawirus już zmienił i zmieni w przyszłości świat sztuki i kanały odbioru sztuki. Czy jesteśmy gotowi na sztukę bez wychodzenia z domu? Czy sztuka na żywo i sztuka online to to samo?

W ofercie VOD ARTE dostępne są bezpłatnie poniższe programy, które mogą Was zainteresować:

UNITED WE STREAM (Clubbing bez wychodzenia z domu)
Niemcy, 2019

W związku z kryzysem spowodowanym przez koronawirusa, kluby w Berlinie zmuszone zostały do zamknięcia swoich drzwi. Celem inicjatywy „United We Stream” jest dostarczanie muzyki – w klubowej atmosferze – do mieszkań i domów oraz wspieranie berlińskich klubów i artystów. Codziennie od godz. 19:00 można oglądać transmisję na żywo z najlepszych berlińskich klubów: Watergate, Tresor, Kater Blau, Griessmuehle, Ipse, Sage Club, Salon zur Wilden Renate, Sisyphos, Anomaly, Zur Klappe i wielu innych. Gotowi na wieczór w największym wirtualnym klubie na świecie?

HOPE@HOME
Niemcy, 2020

Uznany skrzypek Daniel Hope zaprasza artystów do swojego domu na kameralny, zaimprowizowany koncert. Idealne antidotum na czas kryzysu.

MILLENIAL WHOOP
Francja, 2019

„Millenial whoop” to zjawisko muzyczne, które pojawiło się na początku XXI wieku. Na czym polega, czemu zawdzięcza sukces i co oznacza dla przyszłości muzyki?

 

INNE FILMY WARTE UWAGI:

Na platformie VOD ARTE po polsku oprócz tematów kulturalnych można obejrzeć bezpłatnie wiele filmów dokumentalnych, w tym traktujących o najbardziej palących obecnie kwestiach związanych ze zdrowiem, mechanizmami rozwoju i sposobami walki z epidemiami, a także obalających w obiektywny sposób wiele fałszywych informacji:

VIRAL: DZIENNIKI ZARAZY
Francja / Niemcy, 2020

Seria „Viral” to globalna akcja, w ramach której dziennikarze z całego świata relacjonują, jak wygląda ich życie podczas pandemii, od Kalifornii i Dakaru, po Mediolan, Tanger i New Dehli.​

EPIDEMIE: NIEWIDZIALNE ZAGROŻENIE
Francja, 2014

Nowe choroby rozprzestrzeniają się z imponującą prędkością. Dżuma, hiszpanka, ospa… Historia ludzkości naznaczona jest epidemiami, które (w wielu przypadkach) zdziesiątkowały światową populację. Teraz kolej na mniej śmiercionośnego koronawirusa, który już doprowadził do psychozy na całym świecie. Dokąd prowadzą nas najnowsze badania? Czy naprawdę jesteśmy przygotowani na te niewidzialne zagrożenia?

WHO W SZPONACH LOBBYSTÓW
Niemcy, 2016

Niedofinansowana i silnie zależna od prywatnych darczyńców typu Bill Gates – czy Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) nadal może wypełniać swoją misję ochrony zdrowia publicznego, czy też jest już w pełni kontrolowana przez lobbystów? Reportaż śledczy na temat konfliktu interesów utrudniających działanie organizacji.

ZATRZYMAĆ KORONAWIRUSA: WYŚCIG Z CZASEM
Niemcy, 2020

Od miesięcy koronawirus zasiał chaos w Chinach. Tamtejszy rząd stosuje ostre środki. Wielomilionowe miasta poddawane są kwarantannie. Podobny scenariusz rozgrywa się na całym świecie, w tym także w Europie, gdzie liczba infekcji rośnie lawinowo. Życie publiczne w wielu miejscach zamiera, a plany awaryjne mają chronić system opieki zdrowotnej. Europa rozpaczliwie poszukuje rozwiązań, by zatrzymać falę zakażeń. Rozpoczął się wyścig z czasem.

Pan Manager

Pan Manager to portal dla artystów, managerów oraz twórców i praktyków kultury. Znajdziesz tu aktualne informacje dotyczące branży, oraz praktyczne wskazówki i narzędzia, które pomogą Ci efektywnie poruszać się w branży artystycznej. Jeżeli chcesz być na bieżąco, zapraszam na profile społecznościowe na Facebooku, Instagramie oraz YouTube. Jeżeli masz ochotę się wypowiedzieć, rozpocznij lub dołącz do dyskusji - zostaw komentarz!

Powiązane

Sprawdź także
Close
Back to top button