Narzędzia

Jak przekształcić swój profil na Facebooku na fanpage?

Jeżeli chcesz założyć swoją stronę na Facebooku jako artysta, uważaj, żeby nie popełnić ważnego błędu. Większość osób nie wie, że Facebook umożliwia założenie nowego fanpage’a na podstawie swojego profilu… Dlaczego to rozwiązanie jest lepsze?

Na wstępie zaznaczę, że każdy z nas tylko raz może skorzystać z tej opcji. Ale jest ona lepsza, ponieważ tworząc fanpage’a poprzez opcję „utwórz stronę”, zaczynamy od jednego obserwującego, którym… jesteśmy my sami.

Czy wiesz, że możesz mieć na początek tylu fanów ilu masz znajomych?

Przekształcenie swojego prywatnego profilu na stronę ma jedną podstawową zaletę: wszyscy twoi dotychczasowi znajomi automatycznie stają się „fanami”. Jeżeli masz 2000 znajomych, to na dzień dobry twoja strona będzie miała 2000 followersów. Jest to świetna opcja, gdyż budowanie społeczności od początku to ciężka praca.

Co to oznacza?

Przekształcenie profilu w stronę spowoduje utworzenie nowej strony na Facebooku. Po przekształceniu zachowasz oczywiście swój profil w niezmienionej formie. Na etapie tworzenia strony w ten sposób, będziesz mógł wybrać, czy chcesz zachować obecne zdjęcie profilowe i zdjęcie w tle, czy wolisz wgrać nowe. Twoje imię i nazwisko profilu staną się nazwą strony.

Aby utworzyć stronę na podstawie swojego profilu skorzystaj z poniższego linku i buduj swoją społeczność! Życzę powodzenia!

Utwórz stronę na Facebooku na podstawie swojego profilu

Więcej informacji znajdziesz w centrum pomocy Facebooka.

Pan Manager

Pan Manager to portal dla artystów, managerów oraz twórców i praktyków kultury. Znajdziesz tu aktualne informacje dotyczące branży, oraz praktyczne wskazówki i narzędzia, które pomogą Ci efektywnie poruszać się w branży artystycznej. Jeżeli chcesz być na bieżąco, zapraszam na profile społecznościowe na Facebooku, Instagramie oraz YouTube. Jeżeli masz ochotę się wypowiedzieć, rozpocznij lub dołącz do dyskusji - zostaw komentarz!

Powiązane

Back to top button